Hedef Kuluçka Makinesi Fiyatları 250-yumurtalık-kuluçka-makinesi-fiyatları Bıldırcın kuluçka makinası fiyatları

Bıldırcın kuluçka makinası fiyatları Yorum Yap

Hedef Kuluçka Makinesi Fiyatları 1 Bıldırcın kuluçka makinası fiyatlarıBILDIRCIN KULUÇKA MAKİNASI FİYATLARI

Yılda 250-300 adet yumurta verirler.Yumurtaları 9-12 gr ağırlığındadır. Bıldırcın yumurtası küre biçiminde olup kabuk rengi, koyu kahverengiden maviye veya beyaza kadar ve siyah yada mavi benekli olarak çeşitli değişik karakterlerdedir.Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına göre fosfor ve demir bakımından daha zengindir. Ayrıca Bıldırcın yumurtasının tadı tavuk yumurtasına benzer.Bunlar genellikle Katı Haşlama , Salamura ,Kızartma yada omlet şeklinde servis yapılır. Ve büyüklükleri dolayısıyla Çerez yada Salata malzemesi olarak kullanılmaktadır. Günümüzde Marketlerde bol miktarda satılmaktadır. Bıldırcın 5-6 haftalık olunca kesim çağına gelir. Canlı ağırlığı 120-150 gram arasında gelmektedir.Islah yolu ile bu ağırlıklar arttırılabilir. Bıldırcın etinin koyu renkli,yumuşak ve lezzetli olup ,yemek için Broiler tavukların kullandığı her türlü tarzda hazırlanması mümkündür. Kuşlar paketlenmeden önce normal olarak göğüs kemikleri alınıp, bacak kemikleri yerinde bırakılır ve satış noktalarına ulaştırılır.

Bıldırcın kuluçka makinasi fiyatları değişmektedir. Aldığı kapasiteye , kullanıldığı malzemeye ve verdiği sonuca göre fiyatında azalmalar yada artışlar görülebilir.
Bıldırcın kuluçka makinalarında kullanılan termostat çok önemlidir  bu yüzden kullanılan termostada göre de fiyatlarda değişiklik gösterebilir.  Ucuz olan bıldırcın kuluçka makinelerinin çoğunda alınan sonuç olumsuz sonuçlanmaktadır. kuluçka makinelerini alırken ilk olarak kullanılan meteryallerin neler olduğunu inceleyiniz. Pahalı olan kuluçka makinaları  diğerlerine oranla daha olumlu sonuç verip daha başarılı çıkımlar elde etmektedir.Malzeme bakımından kaliteli  olan bıldırcın kuluçka makinası döllenmiş yumurtalarınızın başarıyla civciv çıkımı vereceğinden emin olabilirsiniz. Kuluçka makinası alırken önce kullanılan malzemenin ne olduğunu araştırıp sonra fiyat bilgisi edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir